GYIK

1. Mire való egy coach?

Szakirodalmi definíció szerint a coaching olyan élethelyzetekben alkalmazható módszer, amikor elakadások jelentkeznek, nem tudjuk merre tovább, vagy hogyan tovább. A coach gyakorlatilag lelki edző! Az a dolga, hogy az elakadásokon átvezessen.

Olvasd tovább az erről szóló blog cikkben: Mire való egy coach?

2. Milyen hosszú egy coaching? 

Általánosságban az jelenthető ki, hogy 3-4 alkalom szükséges ahhoz, hogy elinduljon egy változás. De ez az adott elakadástól és egyéntől is függ. Egy alkalom 90 percnél nem hosszabb, de ez mindig függ az adott témától, lelkiállapottól.

3. Mi a különbség az életvezetési mentorálás és a coachig között?

Mentorálást mindig megelőzi egy coaching folyamat. Az ügyfél már a változás útjára lépett, de szükséges van időnként egy kis támogatásra, megerősítésre. Mentorálás során ezt kapja meg.

4. Mi az a mediáció? 

Közvetítő útján megvalósuló vitarendezés. Magyarországon is elfogadott eljárás a bírósági út helyett. Közvetítői tevékenységet az Igazságügyi minisztérium által regisztrált és bejegyzett közvetítők végezhetnek. A mediáció során a felek önkéntesen, saját akaratukból vesznek részt. A mediátor elősegíti, hogy a felek megtalálják a vitájuk rendezéséhez szükséges alternatívákat és konszenzusra jussanak. Ez egy win-win helyzetet eredményez, amely minden félnek megfelel. A mediátor teljesen pártatlan és titoktartás kötelezi.A közvetítői eljárás során a mediátor NEM dönt, csupán elősegíti az egyezség megkötését.

Mediátor/igazságügyi közvetítő által okiratba foglalt megállapodás közjegyzői hitelesítés után végrehajtható -jogerős- okiratnak számít.


5. Ki az a drnagykata?

Kattints ide, és Ismerj meg !